Tuulemarjamaa

Et kõigil oleks hea

IMGP9189

Laevandusuudiseid Pacific Cityst

| 0 comments

Mulle hirmsasti meeldib Edna Annie Proulxi mereromaan “Laevandusuudised”. Oregoni ranniku uhke nimega kalurikülla Pacific Citysse tõi meid  huvi laevanduse vastu. Täpsemalt Sepa kirg paatide ja mere vastu. 

Pacific City on juttude järgi dory boat’ide kodu. Maailmas polevat teist samasugust kohta, kus kalapaadid läheksid merele otse liivarannast üle surfilainete. Pole sadamat, pole kaid, paat lihtsalt lükatakse vette, lükkaja hüppab sisse ja siis läheb paat mootori jõul (või aerutades) läbi surfilainete. Paadi eripäraks on lame põhi. Doryd on väga merekindlad – teatakse umbes kuut uppunud kalurit saja aasta jooksul :-) Võibolla tuleb paatide hea õnn ka sellest, et igal aastal õnnistatakse Pacific City dory fleeti ehk laevastikku.

Igatahes käib süsteem siin nii, et otse keset linna asuvalt liivarannalt lähevad kalurid päikesetõusu ajal merele. See on linnakese vaatamisväärsus, kohale saabub ka turiste. Isegi täna, keset turismi off-seasonit karges detsembrihommikus, leidus peale meie veel mõni laevandushuviline vaatleja.

Minu fotod mereaktsioonist jäid kahjuks uduseks, sestap laenan taas netist, see siin linnakese kodulehelt www.pacificcity.org.

Image result for dory pacific city

Ja siin vaade rannale, kust dory-paadid vette lähevad. Tänu vajadusele paat autoga vee piirile vedada on siin lubatud düünide vahel autoga sõita. Seegi foto kodulehelt.

Veel vaateid linnale. Meie öömaja Surf and Sand perenaine, Moskvast pärit äge tüdruk hommikul lippu üles panemas. Lipp pannakse Ameerikas välja iga päev. Ainult siis, kui sajab, tuuakse tuppa.

IMGP9189

Surf ja Sand on hea koht. Kes siiakanti satub, soovitan:-)

Leave a Reply