Tuulemarjamaa

Et kõigil oleks hea

Kuuraniidu1

Siltide peale võiks kah mõelda

| 0 comments

Lubasin täditütrele, et kirjutan, mida ma siltidest tean. Neist, mis matka-, õppe- ja loodusradadele sattunud linnainimest juhatavad ja informeerivad. Korrektne on vist öelda – infotahvlid. A las ma jään suupärasemate “siltide” juurde.

Tavaliselt on sildid Eestis umbes sellised nagu see Piusa matkaraja oma.

Normaalsed. Igaüks teab – otsi rohelise päisega silti, sealt saad teada, mis vaja. Info on tavaliselt korrektne, kirjavigu esineb harva, saad paari fototki sealtsamast vaadata. Tubli koolilapse töö. Asjalik. Mida siis ühelt infotahvlilt ikka oodata?

Aga igasugu ootamatusi võib pakkuda üks lihtne infotahvel!

Infotahvel (Jaan Keinaste) Tags: forest estonia pentax mets eesti k7 soomaa soomaanationalpark soomaarahvuspark pentaxk7 koprarada

 

 

Näiteks võivad infotahvlid olla sellised, nagu see punane Kopraraja silt siin kõrval paremal.

Või siis sellised, nagu leiab sealtsamast Soomaalt, Koprarajast mitte kuigi kaugel:

Kuuraniidu2

 

 

 

 

 

 

 

Kuuraniidu õpperajal on tegijate loovus täiega vohama löönud – sealsete metsaelanike ja koosluste  kirjeldamiseks pole värve kokku hoitud. Tsiteeritud on Marie Underit, kasutatud imelist poeetilist keelt, võrdlusi ja metafoore. Torikseentega kaetud puutüvesid kutsutakse vaatama kui kübarate näitust, matkarajal käimise reeglite hulka kuuluvad meeldetuletus tänada linde, kui nad tulijale laulavad, ja soovitus kuulata vaikust ja metsakohinat. Ilus, luuleline ja hull! Ja annab info kõrval mõnusa sooja emotsiooni.

Tahaksin isiklikult tänada inimest, kes Soomaa infotahvlitele kujunduse tegi, ja loomulikult ka seda inimest, kes need tekstid koostas. Aitäh! Lähen Soomaale kindlasti veel ja veel, sest mulle meeldib saada veel üks positiivne emotsioon muule metsa häädusele lisaks.

PS Veel kaks netileidu. Esimese stiili järgi pakun, et seegi on Soomaa infotahvel. Metsad täis on metsaleide… (Artur Alliksaar)

Infotahvel (Jaan Keinaste) Tags: forest estonia pentax mets eesti k7 soomaa soomaanationalpark soomaarahvuspark pentaxk7 koprarada

Teine leid pole hoopiski mitte infotahvel. Aga kui ma siin rääkisin emotsioonist, mida metsa kõndima tulnud inimesele diskreetsel moel pakkuda saaks, siis Inglismaal Gloucestershires Coleforti lähedal Forest of Dean’i nimelises pargis on nn Sculpture Trail ja seal muude rada kaunistavate installatsioonide hulgas selline ootamatu ühendus, Katedraal nimeks:

Cathedral

 

 

 

 

Leave a Reply