Tuulemarjamaa

Et kõigil oleks hea

Soontagana10

Kannatuste rada ja kümme aastat abielu

| 0 comments

Oma kõrgusekartusest üle sain ma eelmisel aastal Otepää seikluspargis. Vähemalt ma arvasin, et sain, sest sel aastal uuesti seal käies tundusin taas nii koba, et paras uuesti alustada. Alustasin siis põhjalikult – kolm korda esimest rada läbi teha pole vist tüüpiline. Sest olgem ausad, juba teise raja ees tekkis mul tõrge. 

See-eest lennata mulle meeldib. See tunne seal kõrgel Otepää linnamäe poole trossi küljes kõlkudes on uhke. Trossi vilin muidugi segab veidi. Seekord lennata oli teistmoodi tunne, sest vihma sadas päris kenasti. Imelikul moel ei häirinud vihm, vaid pigem see, et maandumismatt oli märg ja jalgu ette mul keerata ei õnnestunud. Sain selja märjaks, aga seegi oli tore.

Meie poisid – Poksija ja tema sõber – tegid seekord läbi ka kannatuste raja. Olin nende kõhklusi – minna või mitte – veidi tagant toginud, julgutanud, et minge ikka. Poksija ees, sõber järel, alustasid poisid köieronimist. Käisime Sõdalasega vaatamas, millest see rada siis õige koosneb. Siis tuli mulle hirm nahka – seesama hirm, mis kümme aastat tagasi mind poega kinni hoidma sundis, et ta jumala eest Valaste joa trepil liiga serva ligi ei astuks. No see rada tundus päris karm, eriti see tünnisõidu koht ja need Tarzani köied!

Et mitte raja all emasüdant kulutada, läksin ja tegin läbi mõned kergemad rajad. Nüüd oli kõrgusetõrge kadunud. Kui tagasi jõudsin, lõpetas Poksija parasjagu oma rajaläbimist. Juhendas alt sõpra, kes sellel kohal, teate küll, kus neljakäpukil kahest trossist üle peab roomama, pikalt elu üle järele mõtlema jäänud oli. Samal ajal palus üks noorte meeste seltskond, kes uljalt kannatuste rada alustanud olid, end instruktoril rajalt alla tuua. “Kuidas on?” küsis üks neist teiselt, kes paar takistust kaugemale oli jõudnud. “Uhh,” vastas teine, “nagu kümme aastat abielu!”

Ma mõtlen, et kümme aastat abielu peaks tähendama rahulolu ja rõõmu ülekaalu pingete ja kannatuste ees. Sest kui tunnete vahekord oleks teine, oleks mõistlik ammu enne kümne aasta täitumist lahku minna.

Leave a Reply