Tuulemarjamaa

Et kõigil oleks hea

Merka_detail

Glamuuri männi alt

| 0 comments

Kui natuke fantaseerida, ei tohiks see ju väga keeruline olla. Pead sünnipäeva mõisas, õnnitlema tuleb sind umbes sada inimest, esineb kaks bändi, osa võtab kaks õhtujuhi-kutsega inimest, sünnipäeva osana esitled oma äsjavalminud kleidi-kollektsiooni nimega “Klantsi ja glamuuri männi alt”. 28 kleiti, 15 modelli, meikar, püüne. Külalised toovad söögi ja joogi ise kaasa.

Umbes sellisel sünnipäeval käisingi. Üks meie küla eit – Merka – pidas pidu. Et kohe peamine ära öelda, siis võetagu lahkesti teada, et minagi astusin seal üles modellina. Oli veider, et keegi ei tahtnud teada, mida sa ütled või kirjutad, aga vaatasid sellest hoolimata iga su sammu ja aina plaksutasid! Elu on imesid täis!Merka_kleit

Merka kreisid ja klantsivad kleidid inspireerisid mind mõtlema, kas ehk oleks aeg teha meie küla eitedest uus raamat. Sest see, millest Merka need kleidid tegi, oli tähelepanuväärne. “Ükspäev vaatasin Kehra Stockmannis – kuldne kampsun seisab!” jutustab sünnipäevalaps. “No kes sellist kannab! Harutasin üles ja kudusin kuldsele maikale seelikuks alla, panin pärlid külge – ja saigi uhke kleit. Või siis see tikitud seinavaip – õmblesin sellest kleidile seeliku, kudusin ülaosa juurde. Triinu õmbles tülli alla ka, et oleks hästi kahar ja naiselik.”

Merka_detail

Kehra Stockmann pole mõistagi ülikalli kaubamaja filiaal kubermangulinnas, vaid täitsa tavaline hästivarustatud kaltsukas. Ja Triinu on Merka kompanjon, kellega kahepeale Anija mõisas käsitöötuba peetakse.

Aga üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna ja nüüd kavatsen ma korraga kolme tuhande sõna võrra kokku hoida. Modellide nägusid ei näita, täna on detailide päev.

Pildid tegi Sandra, kui me enne pidu korraks mõisast läbi läksime.

Merka_det

Leave a Reply