Tuulemarjamaa

Et kõigil oleks hea

4500 sammu sõbrannani

| 1 Comment

Natuke igapäevast matemaatikat: 2000 sammu kesklinna, 2200 raamatukokku, 1000 lähima väikepoeni. Sõbranna juurde, kes elab tavamõistes nii kaugel, et tema juurde läheks pigem auto või rattaga, on tegelikult ainult 4500 sammu. See teeb käbedalt kõndides umbes pool tundi.

Jah, ma olen sammufriik. “Kuule, ma tulen su juurest läbi, võtan su auto peale,” pakub täditütar. Leppisime kokku temaga kesklinnas kohtuda. “Eee… ma tulen parem jalgsi. Kohtume kesklinnas, eks,” keeldun ebalevalt. 7 minutiga olen kodunt kesklinnas.

Müüsin oma auto maha kolm aastat tagasi. Mul ei ole linnas elades autot vaja. Tartus küll mitte. Kui autot on vaja, siis kombineerin: olen laenanud armsatelt sõpradelt, võtnud rendiauto või sättinud käimised sellele nädalalõpule, mil tuleb koju armastatud mees. Noh, vahel on tüütu, aga elus peab tüütust ka olema. Tegelikult… sõpradelt enam väga aktiivselt ei laena, pärast seda, kui kord Rakvere teel üks veoauto auto esiklaasi kivi lennutas – pisipisikese, aga piisava, et see kojamehe alla kinni jäänuna klaasile triibu vedas. Liiga märkamatu, et esiklaasi vahetada, liiga suure, et klaasimeistritel seda päris siledaks töödelda oleks õnnestunud. Autoomanik ütleb, et tema seda kriipsu õieti ei näe, aga minu laenamise hoo võttis see maha. Rendiautod on ju olemas, ja neid kasutada on igal juhul odavam kui endale auto osta ja seda ülal pidada.

Eelmisel suvel hakkasin samme lugema. Sain telefoni, kus sammulugeja sees, noh. Ja tõde on valus – pole sel linnainimesel nii lihtne ühti päevanormi, 10 000 sammu, täis saada. Kui töötad arvutis ja kodus nagu mina. Nii et 2000 poodi ja 2200 raamatukokku on argipäeva must be! Eriti õnnelikud päevad on, kui satub olema asja näiteks politseiametisse dokumente tooma (5000 sammu) või teises linna otsas elava allika poole lugu tegema (4000-5000 sammu). Kui samme puudu, on sõbrannast abi: “Kuule, mul siin veel 4500 vaja teha – tulen sulle külla!” Terve südame ja toonuses lihaste nimel, antagu mulle mu igapäevaseid samme! A jah, spordiklubis ma ei käi – ootan kevadet, kui saab jälle metsa minna (talv jätab mind täiesti külmaks), ja oma igapäevase võimlemis- ja joogatamistunni teen täitsa iseseisvalt kodus.

Täna ootab mind Pärnu. Hei, mu hommikused 2300 sammu bussijaama – ma juba tulen ja sammun teid!

One Comment

  1. Ma olen nende väheste seast, kel veel nutiseadet taskus pole, kuid see sammulugeja”äpp” on üks põhjus, miks ma mõtlen nutika seadme soetamisele – muid arvan endiselt et ma ju ka liigun terve päev (toast kööki, külmikuni, autoni, töötoolini ja õhtul sama tee tagasi). Ja siis saan mõõta kas minu kodust Sinu juurde on sama palju samme kui Sina said :)

Leave a Reply